Відгук - Вступ до штудієнколегу при FU Berlin

Зінаіда Р
Зінаіда Р
Програма: Freie Universität Berlin

Велике спасибі менеджеру Ганні та всім у Сімплекс! Ганна – серйозний, високоорганізований менеджер. Все по ділу і своєчасно, нічого зайвого, допомогли зібрати документи, консультували, підбирали варіанти, допомогли з візою та вступом.


Привіт! Ти в Берліні, навчання розпочалося. Розкажи, будь ласка, про свої враження?

Привіт. Навчаюся в Берліні, в штудієнколегі FU Berlin, у мене T-курс. Все добре.

Чому саме Німеччина і чому вибрала цей штудієн?

Я з дитинства вивчала німецьку, у Німеччині живуть родичі. Плюс, звичайно, приваблює можливість навчатися у внз безкоштовно. Отже, тут багато всього збіглося 😀

Розглядала кілька варіантів штудієнів. Пріоритетом став вибір міста та час навчання – зимовий семестр, в інші ШК на зимовий не потрапляла через пізнє одержання атестату.

Добре, скажи, а як саме тобі допомогли в SIMPLEX.UA?

Багато всього:

  • Мені надавали інформацію та консультували з ШК Німеччини з технічними курсами, з урахуванням часу вступу та за механізмами вступу, навчання, подальшого облаштування
  • Також готували повний пакет документів для подання до ШК та готували до поїздки на іспит
  • Ще була підготовка пакету документів для подання на студ-візу та бронювання візиту до візового центру
  • Ну і потім страховка, блокований рахунок, супровід після вступу та на момент початку занять, перебуваючи в Берліні
  • Була також надана дуже велика допомога та підтримка подачі документів в універ для прискорення процесу зарахування та отримання студентського квитка

Велике спасибі менеджеру Ганні та Сімплекс! Ганна – серйозний, високоорганізований менеджер. Все по ділу і своєчасно, нічого зайвого.

Плануєте навчання за кордоном? ⭐

Готуйтеся та вступайте до кращих ВНЗ світу разом з агентством SIMPLEX.UA

Залишіть заявку!

Круто! А що з німецькою мовою, як довго її вчила?

Німецьку вивчаю вже 6-7 років, так щоб ітенсивно - 4 роки (зараз В2). Також вивчаю англійську з 6 років (на даний момент IELTS - C1).

І як зараз, чи складно вже вчитися німецькою?

Достатньо легко, оскільки в основному терміни та формулювання збігаються з тим, що вчила раніше, якщо щось незрозуміло завжди можна попросити пояснити легкою мовою.

Можеш виділити щось найбільш складне у всьому процесі вступу?

Напевно скласти іспит, оскільки практично у всіх місцях іспит досить простий на рівні українського ЗНО, але часу критично мало. Тож потрібно напрацьовувати навичку швидкого та правильного рахунку, розуміння мови та вирішення завдань.

Так, іспит багатьом запам'ятовується 😀 Розкажи трохи про процес навчання, про викладачів.

Викладачі досить лояльні до всіх ваших проблем, але, як і скрізь, не варто зловживати: будьте ввічливі і тоді вам поступатимуться. Контрольних та тестів небагато, в основному звичайний навчальний процес та тиждень-два іспитів наприкінці семестру.

У FU Berlin навантаження достатнє, дуже добре дається математика та німецька.

А що щодо нового студентського життя, харчування та проживання? Вже встигла завести нових друзів?

В основному через пандемію зараз великий наплив російськомовних студентів у Штудієнколегі, але у мене є друзі з Індонезії Індії, Грузії і так далі.

Якщо говорити про Берлін, то відстані там дуже великі до університетів. Тому якщо не пощастило знайти житло в 30-40 хвилинах їзди (це мінімум), то варто звикнути вставати о 5:30-6 ранку щоб о 8-й бути на навчанні.

Навчання в середньому закінчується о 13-й плюс дістатися додому. Далі подбати про їжу та побутові проблеми, і невеликі домашні завдання. Погуляти та відпочити повноцінно вдається лише у вихідні.

До речі, є непогана практика для людей з невисоким розмовним рівнем – шпрах-кафе. У цьому кафе часто збираються різні люди пограти, поговорити та познайомитися. Планую скоро частіше почати відвідувати, щоб підвищити навичку мови.

Харчування непогане, в студентській їдальні дуже дешево - 4 євро з гарною якістю, також можна знаходити оптові супермаркети, в яких продукти найчастіше дешевші. Друзі розповідають, що у студентському гуртожитку нормальні умови та атмосфера дружби та взаємодопомоги. Спільні вечері та посиденьки)

Може є якісь поради майбутнім студентам?

Потрібно пам'ятати, що до кожного іспиту потрібно готуватися заздалегідь (1,5 – 2 місяці). У цьому мені дуже допомогла онлайн-платформа "euni", також у Simplex давали зразки іспитів.

Також бажано починати шукати собі житло за 2-3 місяці до переїзду, на жаль до гуртожитку можна одразу не потрапити, тому слід подбати про тимчасове житло. Далі можна об'єднуватися зі студентами, вони завжди підкажуть.

Дякуємо за відгук, бажаємо успішного та продуктивного навчання!

Плануєте навчання за кордоном? ⭐

Готуйтеся та вступайте до кращих вузів світу разом з агентством SIMPLEX.UA

Залишіть заявку!
Вся основна інформація у нашому Telegram чат-боті SIMPLEX.UA:
Відкрити telegram
X