Відгук - Річний економічний курс в Празі

Привіт, мене звуть Діана, і цього року я поїхала до Чехії на підготовчий рік перед вступом до чеських вишів.

- Діано, розкажи, як проходила підготовка та оформлення на програму?

У SIMPLEX.UA мені допомагали з оформленням усіх потрібних документів, підготовкою до співбесіди в посольстві.

Також дали контакти студентів, які вже там вчаться і це було дуже доречно, оскільки у мене було багато питань щодо самого навчання та проживання.

Менеджер Анна відповідала на всі питання, які мене цікавили, інформацію подавала чітко та ясно, консультувала по всім питанням і допомагала на всіх етапах підготовки. Дуже було приємно співпрацювати.

- Отже, ми підготувалися, отримали візу, і ось почалося навчання в центрі Association. Розкажи докладніше

Викладачі щирі та доброзичливі, у вільний від навчання час можна поспілкуватися з ними, попросити пораду чи поставити питання.

Деякі розуміють російську мову, але навчання проходить чеською, проте це не заважає сприймати інформацію, а якщо щось незрозуміло, можна просто попросити пояснити ще раз і вони обов’язково це зроблять. Головне - не соромитися ставити питання

- Складно зараз уже вчитися чеською мовою?

Звісно, це не так легко, як на рідній мові, але оскільки чеська схожа на українську та російську, то навчання проходить нормально. Бувають моменти, коли нічого незрозуміло, але завжди можна попросити пояснити ще раз.

Щоб було легше, треба вдома матеріал закріплювати вправами і не лінуватися виконувати всі завдання, які задає викладач.

– Вже з'явилися нові друзі? Розкажи про одногрупників

Мені друзів було знайти дуже легко, оскільки з багатьма я познайомилася ще в аеропорту, а з рештою - в гуртожитку. Багато людей приїхало з України, Росії, Казахстану, Киргизстану та інших країн.

Одногрупники також з вищезазначених країн, вони товариські, іноді ми збираємось у час, вільний від навчання, і гарно його проводимо.

– Як проходить твій типовий день студента?

Я навчаюсь на другій зміні. Якщо чесно, коли я вперше про це дізналася, то була не в захваті від такої інформації, але коли вже почала саме вчитися то зрозуміла, що це дуже добре, оскільки я іноді беру ранкові зміни на роботі, а вечір у мене вільний, невраховуючи заняття по блокам.

Зараз у мене вільні лише вихідні дні та понеділок з вівторком після 15:15 (тобто, після занять з чеської мови).

- Як проводиш вільний час? Чи вже з'явилися хобі?

Вільний час я проводжу по різному, іноді можу поїхати в центр з друзями, піти в клуб, або просто залишитися вдома та зробити завдання на наступний день. Зазвичай я роблю ці завдання відразу після занять, якщо не встигаю, то оскільки я на другій зміні, я роблю їх зранку.

Іноді перед навчанням я беру зміни на роботі, після яких одразу їду на заняття. На вихідних у мене також є зміни, але я собі вибрала час максимально комфортний для мене, щоб це не заважало навчанню і не забирало час, який я виділила на навчання.

- Якщо не секрет, розкажи про проживання та харчування, які умови?

Я живу в гуртожитку Blanice, коштує це 280 євро, тут кімнати розподілені по блокам 2+2, на чотирьох людей 1 кухня, ванна кімната та вбиральня. На кухні є плита, мікрохвильовка та холодильник.

Кімнати середнього розміру, є ліжка, тумби та робочі столи, також є балкон. У передпокої є також шафи, достатньо місця для кожного.

Недалеко є торговий центр Westfield Chodov, там є різні магазини одягу, продуктові, з побутовими речами, аптеки та інші. Зазвичай я купую продукти в гіпермаркеті Альберт, ціни середні.

Є ще магазин Lidl, знаходиться також недалеко, на деяку продукцію ціни нижче, на деяку - вище, тобто треба дивитися що де вигідніше брати.

Так само і з магазином Tesco. Раджу купувати, коли є акції, оскільки можна дуже зекономити на деяких продуктах, а також можете завантажити додаток Muj Albert, там нараховуються кредити, коли ти купуєш на певну суму, можна робити декілька покупок і вони просто будуть додаватися, потім 20 кредитів можна перерахувати на карту в цьому ж додатку і буде мінус 20 крон від суми.

Ціни тут приблизно як в Україні, дешевше буде готувати їсти самому.

- Дякуємо за відгук! Дай пораду майбутнім студентам, що варто пам'ятати?

По-перше, треба пам’ятати про те, що не все буде даватися легко, будуть якісь труднощі, які доведеться вирішувати самотужки. Якщо щось трапиться можна звернутися до кураторів, які зможуть порадити куди звернутись.

Не забувайте, що навчання повинно бути на першому місці, відпочивати також треба, але тут ви самостійно контролюєте своє навчання, і важливе своєчасне виконання завдань та відвідування занять.

Дізнайтесь більше!

Цікавить програма
Залиште номер телефону і ми передзвонимо вам найближчим часом!

Вся основна інформація у нашому Telegram чат-боті SIMPLEX.UA:
Відкрити telegram
X