Відгук - Вступ до Studienkolleg Hamburg

Привіт, мене звуть Марія. Я вступила до Studienkolleg Hamburg на M-Kurs і надалі планую вступати до університету Гамбурга!

➡️ Маша, розкажи, чому ти вибрала Німеччину, і чому саме цей Штудіенколлег?

Німеччина в цілому мене приваблювала – висока якість освіти, при відносно невеликих витратах на життя. Колег розташований в центрі Гамбурга. Сама будівля, обладнання дуже вразило. Читала багато позитивних відгуків.

➡️ Як Simplex допоміг тобі з вибором?

Ми подали заявки ще в чотири міста для перестраховки, на випадок якщо сюди мене не візьмуть.

Вимоги в різних штудіенах різні. Аня (мій менеджер в симплекс) у всьому мені допомагала, підказувала. Ну і в підсумку мене взяли сюди, як ми з нею і планували :)

➡️ Розкажи трохи про підготовку до вступу. Скільки часу це зайняло?

Близько півроку, якщо не брати до уваги часу, поки я вчила мову. За час підготовки були зібрані документи, враховані всякі   юридичні питання. Цим більше займалися в симплекс, поки у мене залишалося більше часу на німецький.

Я почала вчити німецьку досить-таки пізно, але за три місяці до надходження здала В2. На момент здачі В2 я вчила німецьку трохи більше року.

➡️ Що можеш порадити тим, хто теж хоче вступати в Німеччину?

На мою думку, важливо зосередитися на мові. Чи не буде знань мови — буде неможливо вчитися і весь процес перетвориться не в задоволення, а, скоріше, в насильство. Потрібно також точно бути впевненим у своєму бажанні вчитися не в рідній країні, так як перший час неминуче будуть зустрічатися стресові ситуації.

Особливу увагу потрібно приділити документам і умов університету / коледжу / школи, щоб бути впевненим, що всі папери зібрані. У моєму випадку - Simplex про все потурбувався.

➡️ Що було найскладнішим під час вступу?

Складно було з мовою. Довелося дуже інтенсивно займатися, чотири заняття в тиждень + одночасна підготовка до ЗНО, але немає нічого неможливого :)

➡️ Розкажи про сам процес навчання. як викладачі?

Для мене підхід німецьких викладачів перший час здавався дуже дивним: нам практично нічого не пояснювали і весь час говорили & nbsp; вирішувати завдання в групах. Завдання орієнтовані не на вміння запам'ятовувати матеріал, а саме на логіку, на комплексне розуміння теорії, окремих її фактів. Формули нам сказали викинути з голови і просто спробувати зрозуміти все з графіків.

В кінцевому підсумку довелося з цим змиритися і поглянути на проблему під іншим кутом: в цілому не так вже й погано не забивати голову горою формул, а просто бачити потрібне на малюнку.

Викладачі у нас дуже різні. Особливо захоплююче веде свій предмет викладачка з німецької. Вона настільки харизматична, що кожна тема, яку вона зачіпає, здається тобі цікавою. До того ж, вона дає цінні поради, як влитися в німецьке життя, а також як спростити власну.

З хімії та біології ми проходимо практикуми — щось типу наших лабораторних робіт, тільки, по-моєму, цікавіше. Ми працюємо з реактивами і установками, з дорогою і просунутої технікою — чого варто тільки мікроскоп з 400кратним збільшенням! Після практичної частини ми пишемо протоколи, вносячи в них результати.

Оцінку по предмету формує вчитель з оцінок по клаузур (контрольних робіт), протоколами і m ü ndliche Beteiligung (типу участь на уроці).

➡️ Які предмети в розкладі і наскільки вони цікаві/актуальні?

Предметів всього п'ять:

  • Німецька
  • Фізика
  • Хімія
  • Біологія
  • Математика
Хочу вчитися у Німеччині!

➡️ Чи важко вчитися на іноземній мові?

У коледжі вчителі кажуть дуже розбірливо і чітко, що особливо відчувається, коли потрапляєш в звичайне німецьке оточення, в супермаркеті де-небудь :)

Насправді якщо рівень мови високий, то і боятися нічого. У будь-якому випадку тут ніхто не відмовить сказати знову, якщо перепитати.

➡️ Як тобі умови для навчання і життя в Штудіенколлег, і вобще в місті?

Умови для навчання чудові: оснащені кабінети, причому чудами науки і техніки тут користуються майже на кожному уроці, наприклад проектором, який відображає, що показує вчитель на своєму столі.

У холі повно місця, де ми іноді збираємося компаніями і готуємося до клаузур. Цілком можна і самостійно сидіти і займатися.

Чи не завести знайомство в групі, по-моєму, дуже складно. У нас на наших 26 осіб взагалі 6 російськомовних, що з одного боку не так вже й добре & ndash; мало практики німецького. Інші хлопці в основному з Ірану, Індії, Непалу, але так само є один китаєць.

Я живу далеко від колега, тому добираюся на метро годину, потім зазвичай до 15 займаюся і їду назад. Будинки злегка розслабляюся, готую, а потім сідаю за навчання. Активним соціальним життям займаюся в основному тільки на вихідних :)

➡️ З'явилися нові хобі та захоплення?

Поки що немає, зараз метою є все ж навчання. Від оцінок залежать мої шанси на вступ до ВНЗ.

Умови життя мене цілком влаштовують. Я живу в приватному гуртожитку. Одиночна кімната з власним санвузлом + кухня на кілька людей. Якби не постійні невдоволення моєю фермітерші про брудній кухні (в чому немає моєї провини), взагалі дуже спокійно.

➡️ Що скажеш про харчування?

З харчуванням справа йде складніше. Часто лінь готувати щось нормальне, хоч для цього є всі можливості. У магазинах є багато готової їжі, але я все ж замислююся про те, що варто починати готувати. Після колега, звичайно, втомлюєшся, але турбуватися про здоров'я все-таки потрібно.

➡️ Що б ти порадила майбутнім студентам?

Для початку дізнатися всі умови вступу, особливо фінансову сторону, а потім вже подумати, а чи точно потрібно це Вам. Іноді картинка буває оманливою, і насправді за кордоном не завжди у всіх питаннях краще.

Тут суворі правила, короткі години роботи і все закрито по неділях, багато бюрократії і заздалегідь призначених термінів. Перед тим, як кудись поїхати, потрібно вивчити країну, щоб потім не ходити від однієї служби до іншої, збираючи численні папери. У всіх країн свої плюси ;)

Дізнайтесь більше!

Цікавить програма
Залиште номер телефону і ми передзвонимо вам найближчим часом!

Вся основна інформація у нашому Telegram чат-боті SIMPLEX.UA:
Відкрити telegram
X