Відгук - Studienkolleg Heidelberg

Михайло Б
Михайло Б
Програма: Heidelberg University

Выбрал Германию, потому что здесь сильное образование. Это страна возможностей...

Ім'я: Михайло

ВНЗ: Studienkolleg Heidelberg

Спеціальність: M-Kurs

Розкажіть, чому ви вибрали саме цю країну?

Німеччину вибрав, тому що, по-перше, тут дуже сильне освіту. Це країна можливостей, нових технологій і великого майбутнього. Ну і по-друге, звичайно ж, тут одне з найдоступніших утворень в Європі. Після того,   як я загорівся в 9 класі поїхати вчитися до Німеччини, я з'їздив туди пару раз і остаточно закохався в цю країну і вирішив, що буду все робити, що вчинити і переїхати сюди жити.

Чому ви вибрали цей внз?

З самого початку співпраці з компанією Simplex   менеджер Анна допомогла з вибором міст, в які я встигав би подати документи (так як атестати в Україні видають в кінці червня, в багато штуденколлегі я просто не встигав по датах). Так вийшло, що перші 2 спроби вступу в Штудіенколлег були невдалі, а Гейдельберг як раз був 3 спробою і на цей раз все вдалося. Гейдельбергом задоволений на всі 100%. Дуже гарний, студентське місто, в якому є всі умови, щоб вчитися і комфортно жити студенту.

Як Simplex допоміг вам з вибором? Вам пропонували інші варіанти?

Якби не Simplex, не знаю, щоб робив сам, тому що ця компанія допомогла мені просто у всьому. Всі організаційні, фінансові та навчальні питання допомагала мені вирішувати менеджер Анна, за що я їй дуже вдячний. З самого початку мені було запропоновано 5 міст, в які я б зміг чинити. З усіх університетів мені прийшло запрошення на іспит, а це значить що всі документи були оформлені правильно і відправлені вчасно, в чому мені знову ж дуже сильно допомогла Ганна.

Розкажіть, як ви готувалися до вступу. Скільки часу це зайняло?

До вступу я готувався досить довго. Серйозно вчити німецьку мову я почав з 9 класу, і в 11 класі я здав Goethe Zertifikat B2. Для Німеччини дуже важливий був середній бал атестата, тому ще з 10 класу я старанно вчився, щоб зробити максимально високим середній бал. Після закінчення школи я почав готуватися до вступних іспитів в Штудіенколлег, що теж було досить складно, але тим не менш воно того варте.

Яку мову вчили і як довго?

Я вчив німецьку мову в цілому більше 5 років. Готуючись до міжнародного екзамену з німецької, я ходив на курси, займався додатково з репетитором і вчив мову в школі. Німецька мова досить складний, але бажання вступити в Німеччину було сильніше, тому навчання давалося легше і цікавіше.

Дайте поради майбутнім студентам - про що не варто забувати при підготовці і вступу за кордон?

Обов'язково потрібно ставити собі цілі і вміти правильно себе організовувати, тоді будь-яка мета стає досяжною. Починати оформлення документів краще заздалегідь, тому що їх дуже багато, а часу завжди виявляється мало. Мова теж потрібно ретельно вивчати і завжди підтримувати практикою: читати книги або дивитися фільми. Потрібно не забувати, що за кордоном дуже важливу роль відіграє середній бал документа про освіту, тому про це краще подбати теж якомога раніше.

Опишіть, що було найскладнішим під час надходження? 

Найскладнішим швидше за все була сама підготовка до вступного іспиту, адже крім німецької мови, у багатьох містах потрібно було здавати математику, тому доводилося вчити термінологію на німецькій мові.

Про навчання

Розкажіть про сам процес навчання. Як вам викладачі?

Навчанням я дуже задоволений. День починається в основному в 8 ранку і закінчується о 15:00. Кожен день близько 3-4 пар, які тривають по 1.5 години. Всього на медичному курсі в Штудіенколлег вчиться 5 предметів: німецька, фізика, хімія, математика і біологія. Викладачі дуже хороші, добрі і компетентні в своїй сфері. Вони завжди допоможуть, пояснять зайвий раз, також вони розуміють, що всі іноземці, тому кожне незрозуміле слово виписують на дошці і пояснюють дуже чітко і зрозуміло.

Чи багато предметів в розкладі і наскільки вони цікаві / сучасні / актуальні? Чи важко вчитися на іноземній мові? Чи зрозуміло викладають предмети?

Вчитися досить складно, але цікаво, програма в основному шкільна, але деякі теми є нові, які в школі не викладали. Викладання повністю зрозуміле, завжди видають надруковані матеріали, тому все можна завжди ще раз перечитати і зрозуміти матеріал.

Розкажіть про інфраструктуру навчального закладу. Які там умови для навчання та самостійної підготовки?

Штудіенколлег знаходиться в тихому районі міста, досить близько до центру. Навчальні кабінети чисті, добре обладнані, теплі, завжди багато світла в кабінетах. Для самостійної підготовки є бібліотеки, в яких є понад 120000 навчального матеріалу, який можна легко взяти і користуватися. Крім цього за кожним столом є розетка і лампа, що робить процес виконання домашнього завдання набагато комфортніше і зручніше. До загального доступу в бібліотеках є принтера і комп'ютери, яким також кожен студент може користуватися в необмеженій кількості.

Вже встигли з кимось подружитися? З яких країн приїхали інші хлопці?

Група у мене дуже інтернаціональна, практично зі всієї земної кулі: з Казахстану, Узбекистану, Грузії, Росії, Білорусії, В'єтнаму, Індонезії, Мексики, Канади, Сирії, Судану, Марокко, Ірану і Намібії. Все досить дружні і товариські.

Розкажіть, як проходить ваш типовий день?

В основному пів дня у мене займають уроки, а вільний час я проводжу в бібліотеці. У перервах я ходжу в магазин і готую собі їжу, через велику кількість навчального матеріалу, доводиться багато вчитися і часу ні на що більше не залишається.

Опишіть умови вашого проживання?

Я живу в гуртожиток в квартирі ще з 3 людьми. На 4 у нас 2 туалети, 1 душ і 1 кухня. Це один з найпоширеніших варіантів житла серед німецьких студентів, тому що виходить досить вигідно і комфортно. Кімнати чисті, мебелірованние і теплі, в гуртожиток є вай-фай і все найнеобхідніше для життя.

Що скажете про харчування?

У магазинах дуже великий вибір продуктів на будь-який смак. Є як дешеві, так і дорогі магазини. З столовими тут трохи гірше, тому що вони працюють дуже маленький проміжок часу і вибір в них не дуже великий, але ціни доступні, тому для студентів непоганий варіант.

Дізнайтесь більше!

Цікавить програма
Залиште номер телефону і ми передзвонимо вам найближчим часом!

Вся основна інформація у нашому Telegram чат-боті SIMPLEX.UA:
Відкрити telegram
X