Відгук - Вступ до університету Потсдама

Олена Л
Олена Л
Програма: Universität Potsdam

Разом з Simplex я вступила до Потсдамського університету на магістратуру, на факультет лінгвістики!

Розкажи, будь ласка, чому вибрала Німеччину?

Я вибрала Німеччину, тому що в університеті в Україні я вивчала німецьку мову і він мені дуже сподобався + в Німеччині безкоштовну освіту. Simplex допоміг мені визначитися з університетами, в які ми відправили документи.

В майбутньому я планую працювати з іноземними мовами, але поки не знаю точно як. Можливо буду займатися викладанням або перекладами.

Скільки часу зайняла підготовка до вступу?

Німецьку мову я вчила сумарно 4 роки в українському університеті + я також відвідувала додаткові курси, щоб підготуватися до Test DaF (десь півроку).

Пізніше самостійно готувалася до IELTS, підготовка зайняла всього 1 місяць, так як і в школі і в університеті я вже вивчала англійську мову.

Ну а з документами в Simplex допомогли розібратися, підготувати і все подати десь за пів року, з урахуванням всіх дедлайнів.


Що скажеш про саме навчання - цікаво?

Навчання мені дуже подобається. Всі викладачі подають матеріал дуже цікаво. Скільки і які предмети будуть в твоєму розкладі, ти вирішуєш сам. Потрібно тільки своєчасно записатися на всі ці курси.

Найцікавіші предмети розбирають моментально, як гарячі пиріжки, а кількість місць на кожному курсі обмежена, тому треба встигнути записатися.

Також в університеті студенти можуть безкоштовно вчити іноземні мови (англійська, іспанська, італійська, португальська, російська, французька, польська, китайська) і покращувати свої знання німецької. Є університетські спортивні центри, в яких можна за невелику ціну відвідувати різні секції.

Складно вчитися на німецькому?

Вчитися на іноземній мові звичайно важко, але з часом стає легше. Майже на всіх курсах зі мною вчаться німці, тому на німецьких заняттях у них є перевага.

Я не проходила жодних підготовчі курси, але я відвідую курс щодо поліпшення розмовної німецької в університетському мовному центрі. Викладачі все різні, хтось пояснює дуже цікаво і доступно, а інші роблять більший упор на теорію і задають багато читати.


Читайте також: Вища освіта в Німеччині


Розкажи трохи про життя в Німеччині. Чим займаєшся у вільний час?

У вільний час я вчуся , тому що в Німеччині, як і в усій Європі, багато часу відведено під самостійну роботу.

На вихідних намагаюся подорожувати, тому що тут є на що подивитися. В основному, можливість подружитися з іншими студентами з'являється за спільною роботою над проектами, але легше подружитися з іноземцями, ніж з німцями, так іноземці прагнуть знайти собі друзів, тому що вони чужі в цій країні, а німцям і так добре, адже вони вдома.

Я вчуся переважно з німцями, але також є кілька людей з Росії.

Умови навчання комфортні? Що з інфраструктурою ВНЗ?

Університет має 3 кампусу, вони розкидані по всьому місту. На щастя, всі курси з лінгвістики проходять в одному кампусі, який знаходиться в 20 хвилинах ходьби від мого гуртожитку.

Бібліотеки прекрасні, все організовано чудово. Все автоматизовано : роздрукувати, відсканувати, взяти книгу додому можна за допомогою студентського, тобто не треба бігати і шукати бібліотекаря.

У їдальні теж розплачуєшся студентським, до речі, тут завжди прекрасне меню за дуже низькими цінами. Спеціально для студентів!

Де і в яких умовах живеш?

Я живу в гуртожитку. Тут у кожного своя кімната, а не як у нас, де в кімнаті живе по 3-4 людини. Загальні душ, туалет і кухня. Всі меблі вже є (стілець, стіл, ліжко, шафа і книжкова полиця). А крім неї більше нічого немає.

Треба привозити все з собою або купувати тут, що обійдеться недешево. Мені пощастило, виявилося, що у моїх сусідів дуже багато посуду і вони щедро дозволили мені нею користуватися. Все інше довелося купити.

Є якісь поради майбутнім студентам?

Я б порадила всім, хто планує навчатися за кордоном, перед тим, як чинити, хоча б раз з'їздити в ту країну, в яку ви збираєтеся, щоб "зануритися" в мову.

Тому що коли я приїхала до Німеччини, у мене спочатку був мовний шок. Знадобився час, щоб адаптуватися і звикнути до німецької мови, а часу цього особливо немає, так як вже потрібно ходити в університет на заняття.

Дізнайтесь більше!

Цікавить програма
Залиште номер телефону і ми передзвонимо вам найближчим часом!

Вся основна інформація у нашому Telegram чат-боті SIMPLEX.UA:
Відкрити telegram
X