Як я поступила до Штудіенколлег TU Berlin

Олександра С
Олександра С
Програма: Technische Universität Berlin

Навчання в Німеччині вже давно мене цікавило, і головним фактором була мета отримати гарну освіту в високо-рейтинговому універсітеті!

Моя заповітна мрія - зробити кар'єру в технічному напрямку, яке в Німеччині інтенсивно розвивається.

З огляду на величезну конкуренцію під час вступу, я вирішила спробувати свої сили в надходженні відразу в 5 Штудіенколлег: два колега в Берліні, а також колеги в Нордхаузені, Карлсруе і Лейпцигу. У пріоритеті стояв Технічний університет в Берліні (Все-таки велике місто, безліч можливостей, престижний університет), хоча терміни подачі в ньому вкрай стислі (до 30 червня).

Тільки завдяки чіткій і добре організованій роботі SIMPLEX, у нас вийшло подати повноцінний комплект документів в бажаний вуз, що мене ще більше мотивувало вчинити саме туди.

Розкажи, як ти готувалася до вступу? Скільки часу це зайняло, як і скільки вчила мову?

Німецький я вчила з 9 класу, тобто 3 роки до початку вступу. Відвідувала індивідуальні заняття, так як ця форма навчання була для мене найбільш ефективною. Хочу зауважити, що виключно занять з викладачем недостатньо: у вільний час я читала книги німецькою, дивилася фільми, слухала новини по Deutsche Welle (до сих пір практикую) і так далі.

Так як я вибрала технічний напрям, мені не варто було забувати і про математику. Мені допомогло те, що я вчилася в фізматі. Якщо ж у вас немає такої можливості, але є бажання – самостійне вивчення ще нікого не підводило 😉

Що було найскладнішим під час надходження? (Якщо звичайно таке було)

Тоді складним мені здавалося все! Закінчити на « відмінно » ліцей, добре здати ЗНО, і найскладніше (!) написати ТестДаФ на належний рівень. Якщо чесно, зараз мені це здається дрібницею, але тоді я вчилася вдень і вночі, щоб досягти бажаного результату (чотири четвірки здавалося захмарною мрією 😀). Коли тест вже був зданий, легше не стало: ще ж Aufnahmetest (прим .: вступний тест в Штудіенколлег), який є вирішальним.

Було важко усвідомлювати, що всі однокласники насолоджуються влітку і канікулами, коли ти цілими днями сидиш, занурившись в німецькі книжки, мрії і переживання. Але вся смуток відразу розвіється, варто лише уявити собі картини з нової німецької студентського життя!


Читайте також: Вступ до ВНЗ Німеччини


Розкажи про процес навчання, чи подобаються викладачі? Чи багато предметів в розкладі і наскільки вони цікаві/сучасні/актуальні?

На технічному курсі ми вивчаємо такі предмети:

  • математичний аналіз
  • елементарна математика
  • два німецьких (Textproduktion und Hörverstehen/ Grammatik und Lesen)
  • фізика (механіка)
  • фізика (електротехніка)
  • хімия
  • інформатика

Кожен день в середньому по 3-4 пари по півтори години. Пролітають вони миттю!! Всі викладачі – майстри своєї справи. Вони дуже толерантно ставляться до всіх студентів, ніяких міжнаціональних конфліктів і в помині бути не може.

Але з дисципліною і строгістю теж все добре: відвідуваність перевіряють на кожному уроці, за кожен пропуск вимагають довідку від лікаря або пояснювальну записку.

Чи важко вчитися на іноземній мові? Чи зрозуміло викладають предмети?

Для повного звикання до мови мені треба було максимум 2 тижні. Вчителі завжди докладно пояснюють все визначення і терміни, наочно все показують і часто жартують 😎

Після адаптації здається, що вчитися дуже легко, але це до перших контрольних робіт, потім починається підготовка до різних видів робіт і доповідей, що як-не-як вимагає часу, сил і знань.

Вже встигла з кимось подружитися? З яких країн інші хлопці? Чим займаєтеся після навчання?

У колезі вчаться діти з усієї земної кулі. У спілкуванні я дізнаюся багато цікавих особливостей культури, побуту, поведінки і тд. Дуже корисний і незвичайний досвід 😄 Природно, студенти розосереджуються по різних мовних групках, але це ніяк не заважає спілкуватися з людьми різних національностей і практикувати німецький.

Хобі – відвідувати музеї. У Берліні їх дуже багато, тому користуюся можливістю дізнатися щось новеньке!

Розкажи про інфраструктуру вузу/школи. Які там умови для навчання та самостійної підготовки?

Університет нічим не відрізняється від українського. Тільки ось тут вдосталь різних приладів для практичних робіт з фізики або реактивів для хімічних експериментів. У школі мені такого, правда, не вистачало. Ще один величезний плюс – шикарні бібліотеки. Є безкоштовні, є платні, але вони все ЧУДОВІ!

І ще хотілося б відзначити університетську їдальню: їжа дуже смачна, ціни доступні, за столами поміщається вся велика дружня компанія, кожен день різноманітне меню – так що обідньої перерви все чекають з нетерпінням. До речі, саме там ми знайомимося з « справжніми » студентами ТУ з 1-2 курсів.

Опиши умови проживання, що подобається, а що ні?

Якщо вам немає 18, настійно рекомендую їздити в різні Verwaltung‘(прим.:організації по розселенню іноземних студентів) і просити кімнату в гуртожитку (це треба робити вже на місці). Таким чином я отримала, грубо кажучи, однокімнатну квартиру з усіма зручностями. Це відносно дешево і є можливість жити в центрі Берліна. Тут вже не варто соромитися нав'язливо просити собі житло – воно того варте.

Що б ти порадила майбутнім студентам?

В першу чергу рекомендую SIMPLEX.UA, і особливо дякую особистого менеджера по вступу Анну, яка допомагала мені протягом усього шляху від заповнення першої анкети до отримання мною студентського, завжди коректно оформляла всі потрібні документи, покроково роз'яснювала всі тонкощі такого складного процесу і просто мотивувала мене домогтися поставленої мети.

Я дуже вдячна агенству і сподіваюся, що ваша співпраця з ним теж увінчається успіхом! Від мене особисто бажаю терпіння і рекомендую ретельно працювати. Ви не пошкодуєте про це ніколи!

P.S. Із задоволенням відповіла б на всі хитромудрі питання з приводу колега в інстаграме sasha_sokhan

Дізнайтесь більше!

Цікавить програма
Залиште номер телефону і ми передзвонимо вам найближчим часом!

Вся основна інформація у нашому Telegram чат-боті SIMPLEX.UA:
Відкрити telegram
X