Навчання в Чехії займає 6-е місце за популярністю серед українських студентів і старшокласників. Школи і ВНЗ Чехії відкриті для іноземців і пропонують широкий вибір напрямів і європейський рівень навчання.
Але вступити сюди не завжди так просто, як здається на перший погляд. Уявімо, що ви вже вибрали школу або університет, подали документи і отримали лист про зарахування. Здавалося б, все відмінно і вас беруть на навчання. Перед вами стоїть останній етап – отримання студентської візи.
Ось тут у студентів і виникають основні труднощі.
1) Чеське посольство дуже уважно вивчає кожного студента, перш ніж видати йому візу
Консул зазвичай ставить багато питань на співбесіді і уважно стежить за вашою реакцією і відповідями.
Ви повинні бути готові до будь-яких незручних питань і відповідати впевнено.
Очевидно, що ви повинні знати все про вашому вузі, які предмети ви збираєтеся вивчати, тривалість навчання, адреса школи або університету, адреса майбутнього проживання, імена людей з приймальної комісії і інші подробиці.
2) Приклади питань в посольстві Чехії
Співбесіда потрібно проходити тільки особисто, найчастіше на російській мові (хоча до вас можуть спробувати звернутися і на чеському).
Наші клієнти часто скаржаться на « дивні і складні » питання від чеських консулів. Але це лише візова політика – ми рекомендуємо підготуватися і ставитися до цих питань простіше.
Ось кілька прикладів питань, які задавали на співбесіді при подачі на студентську візу в Чехію нашим клієнтам:
- Я не бачу сенсу вам їхати в Чехію, в Києві повно подібних програм. Навіщо вам туди їхати? (Вельми провокаційне запитання, потрібно бути готовим аргументовано на нього відповісти)
- Розкажіть про ваше майбутнє, де ви себе бачите?
- Чому хочете саме в Чехію, а не в якусь іншу країну?
- Як ви дізналися, що надійшли?
- Які інші школи ви розглядали? Назвіть їх назви
- Ви їдете туди, тому що там повно красивих хлопчиків? ( Ще один несподіваний і провокаційне запитання. Здавалося дівчинці, яка вступають в чеську школу)
- Чи не важко вам буде там навчатися?
- Оплатили батьки вже навчання?
Під час співбесіди вас можуть плутати, ставити одне і те ж питання в різних інтерпретаціях. Ведіть себе впевнено і чітко відповідайте на поставлені питання.
3) Терміни отримання відповіді з посольства
Це найважливіший момент, який ви повинні врахувати задовго до співбесіди - ще при виборі ВНЗ.
Після співбесіди з консулом ви не впізнаєте його рішення відразу. Посольство розглядатиме ваші документи мінімум 2 місяці перед тим дасть відповідь. А це означає, що подаватися на візу потрібно мінімум за 3 місяці до початку навчання.
Фахівці SIMPLEX рекомендують починати вступ до Чехії мінімум за 5-6 місяців до початку навчання (якщо навчання починається у вересні, то почати процес вступу бажано в січні-лютому)
Так у вас буде можливість вчасно отримати візу і встигнути до початку навчання, а також з'явиться запас часу на можливу переподачу.
Це були найважливіші моменти в отриманні студентської візи в Чехію. Якщо у вас ще залишилися питання або ви хочете отримати допомогу при вступі: