З січня 2025 року у Великій Британії буде запроваджено податок на додану вартість (ПДВ) у розмірі 20% на оплату навчання та проживання у приватних школах.
Це рішення, оголошене у бюджеті 2024 року, може значно вплинути на витрати родин, які обирають приватну освіту для своїх дітей, зокрема й українських батьків, що прагнуть забезпечити якісну освіту за кордоном.
Чому вводиться ПДВ?
Уряд Великої Британії пояснює, що скасування податкових пільг для приватних шкіл дозволить збільшити фінансування державної освіти. Очікується, що запровадження ПДВ принесе бюджету близько 1,5 млрд фунтів стерлінгів, які планують інвестувати у державні школи. Зокрема, ці кошти підуть на створення 6,500 нових робочих місць для вчителів, а також на інші освітні ініціативи.
Чи дійсно вартість навчання зросте на 20%?
Незважаючи на поширену думку, що оплата зросте на повну ставку ПДВ, експерти вважають, що не всі школи перекладуть додаткові витрати на батьків. Як зазначено в офіційному блозі уряду, школи можуть частково поглинути нові витрати, знижуючи інші витрати.
Водночас деякі навчальні заклади, зокрема елітні школи, швидше за все, додадуть повну суму податку до рахунків за навчання.
Отже, очікується, що середнє підвищення вартості навчання складе від 14% до 20%.
Команда SIMPLEX.UA допомагає вам орієнтуватися в цих нюансах і обрати школу, яка найкраще відповідає потребам і амбіціям вашої дитини.
Під час персоналізованих консультацій ми враховуємо всі важливі аспекти, щоб забезпечити успішний вступ до школи за кордоном.
Наслідки для іноземних батьків
Українські батьки, які планують відправити своїх дітей до британських приватних шкіл, можуть зіткнутися з кількома викликами:
- Зростання витрат. Крім ПДВ, у 2025 році очікується додаткове підвищення вартості навчання через скасування статусу благодійних організацій для шкіл і збільшення національних страхових внесків. Батькам доведеться враховувати ці фактори при складанні бюджету на навчання.
- Скорочення місць у школах. Через зростання витрат тисячі британських родин можуть перевести дітей до державних шкіл, що в свою чергу може збільшити конкуренцію за місця у приватних навчальних закладах серед іноземних дітей, які в меншій кількості потраплятимуть в державні школи.
- Ризики для довгострокового планування. Батькам рекомендують ретельно планувати фінансові витрати. Наприклад, експерти радять розглянути попередню оплату за кілька років навчання, щоб уникнути майбутніх підвищень цін. Водночас такий підхід має ризики, якщо дитина захоче змінити школу.
Що робити українським родинам?
Українським родинам, які розглядають британську освіту, важливо завчасно отримати консультацію від спеціалістів. У SIMPLEX ми допоможемо підібрати оптимальні школи, розробити фінансовий план і спростити процес вступу.
Детальніше про наші послуги можна дізнатися за посиланням комплексні послуги зі вступу до шкіл.
Зміни в системі оподаткування створюють додаткові виклики для іноземних родин, але водночас відкривають можливості для тих, хто готовий адаптуватися.
Якісна британська освіта залишається престижною інвестицією у майбутнє дитини, і ми готові допомогти вам зробити цей процес максимально простим і прозорим.