Рекомендаційний лист до ВНЗ - що це і як його написати?

23 березня 2020

Рекомендаційний лист - це те, що зможе відрізнити тебе від інших студентів і допоможе отримати місце в кращих університетах за кордоном.

Recommendation letter дає приймальної комісії більше інформації про тебе, твої академічні та особисті навички. Рекомендаційний лист повинен розкрити твій потенціал, показати, який внесок ти зможеш внести в університет або коледж.

Він допоможе приймальній комісії оцінити тебе понад те, що вже написано в атестаті і листі-заяві.

Хто пише рекомендаційний лист?

Автором листа може стати науковий керівник дипломної роботи, лектор, вчитель, роботодавець. Найкраще, якщо лист буде від тих, хто розбирається в спеціальності. Тобто рекомендації від професора фізики не дасть переваги під час вступу на кафедру мистецтв.

Якщо ти вже кілька років працюєш не за фахом, то лист з роботи, що описують тебе як відповідального, уважного й зацікавленого співробітника - теж зіграє на руку.

Recommendation letter

Підбір освітніх програм ⭐
Почніть вступ з SIMPLEX.UA! Заповніть опитування-заявку, щоб ми краще визначити варіанти програм, підготовки та план зарахування до ВНЗ для вас.

Що повинно бути в рекомендаційному листі?

Основна інформація

Рекомендаційний лист не повинно бути повторенням того, що вже було зазначено в заяві, наприклад оцінки, нагороди і спільноти, в яких студент перебував.

Приймальна комісія шукає більше інформації про майбутнього студента. Це не означає, що ти не можеш згадати свої досягнення. Наприклад, ти можеш розповісти щось, що не відноситься до навчання: про те, як був ініціатором руху за поліпшення умов навчання, що самостійно організовував заходи на підтримку навколишнього середовища, або про благодійну діяльність.

Покажи конкретні навички, свої таланти. Сильний рекомендаційний лист дасть уявлення про твою мотивацію і особисті якості.

Ключові моменти

Не перераховуй всі якості, які роблять студента “найкращім”.

Так, всебічно розвинений студент може вважатися “винятковим”, але можливо це не те, що шукає приймальна комісія.

Розкажи про сферу, в якій ти розвиваєшся найбільше, в якій вже досяг чогось. Це покаже твою здатність зосереджуватися на чомусь одному і йти до своєї мети. Покажи, що здатний справлятися з довгостроковими цілями, це те, що багато навчальних закладів шукають у нових кандидатів.

Конкретика

Конкретні приклади зроблять лист цікавішим. Але будь обережний, не захоплюйся довгою історією-розповіддю. Приведи приклади з життя, випадки, в яких ти показав себе з кращого боку. Якщо лист пише твій викладач, то йому потрібно розповісти про те, звідки він тебе знає. Розповісти про себе, як про фахівця і про людину, яка добре тебе знає. Знає настільки добре, що має право давати рекомендації.

Потужні слова

Не використовуй шаблонні слова - більшість приймальних комісій до них звикли. Застав себе виділитися. Використовуючи такі фрази, як “go-getter, a friend with a golden heart”, ти можеш не отримати жодної реакції. Спробуй використовувати “ intellectual risk-taker ”, описуючи працьовитість і ти вже побачиш, що так звучить краще.

Вирішальні моменти в описі студента: особистість, характер і академічний потенціал. Згадай будь-яку деталь, яка допоможе приймальної комісії краще зрозуміти тебе і твої можливості.

Підбір освітніх програм ⭐
Почніть вступ з SIMPLEX.UA! Заповніть опитування-заявку, щоб ми краще визначити варіанти програм, підготовки та план зарахування до ВНЗ для вас.

Структура рекомендаційного листа

Рекомендаційний лист складається з чотирьох основних частин.

  1. Привітання: Як і будь-який інший лист, рекомендаційний починається з привітання. Для офіційного листа може бути досить фрази «to whom it may concern.
  2. Введення: Знайомство. Привітання людини. Якщо листа пише викладач, то нехай розповість трохи про себе - хто він і яку роль він зіграв у вашому житті.
  3. Основа: Основна частина листа. Основне завдання цієї частини - виділити важливі якості студента, охарактеризувати його, як особистість. Розкажіть про навички, лідерські якості, хобі, то, що відрізняє і вражає. Пиши про все, що може дати переваги під час вступу.
  4. Закінчення: Останній розділ листа, з розписом. Висновок, який може відправити тебе до університету. Так що не скупися. Вкажи контактні дані того, хто писав лист, на випадок, якщо університет захоче зв'язатися для отримання додаткової інформації або роз'яснень.

Приклади рекомендаційного листа

Приклад 1

To Whom It May Concern,

I am writing this reference for Kyrylo Ivanov, a student I was fortunate to work with during his senior year at Ukraine university. As published academic, and Kyrylo’s academic English tutor, I have watched him grow into a passionate and knowledgeable postgraduate.

Kyrylo is a natural learner in an academic environment, he has worked with students as well as with myself, focusing well on projects concerning business and academic approaches to reading and writing in English.

I must add that Kyrylo is a patient, enthusiastic and compassionate student and is the ideal candidate for your university program.

Please feel free to contact me with any additional questions you may have regarding Kirill at (+380)000000000 or email, youremail@gmail.com

Yours Faithfully,

Brian Barrott. CGLI. SFBC. MA.

Приклад 2

To Whom It May Concern,

It is a great pleasure to recommend Kyrylo Ivanov for admission to your university program, who I taught in SIMPLEX English language school. He is one of the most exceptional students I have encountered in my 17 years of teaching.

Kyrylo demonstrated tremendous effort and growth throughout the year and brought a great energy to class. He has that combination of a positive attitude and the belief that he can always improve. I am confident that he will continue to display the same commitment and diligence in everything he does.

Throughout the year Kyrylo was an active participant in our discussions, improving his speaking skills, and he always supported his peers. As a teacher, it is incredibly fulfilling to witness a student make this kind of academic and personal progress.

I do believe Kyrylo will definitely be an excellent addition to your student community, both academically and outside the classroom.

Should you need extra information, please contact me at +380000000000 or email, youremail@gmail.com

Yours Faithfully,

Olha Lieushkina.

Як вступити до закордонного ВНЗ?

Рекомендаційний лист - це один з кроків на шляху до вступу в закордонний ВНЗ. Грамотно складений лист допоможе тобі при вступі і виділить серед інших студентів. Ми в SIMPLEX.UA супроводжуємо тебе на всьому шляху вступу до закордонного університету та допомагаємо з вирішенням усіх питань. Звертайся!

Підбір освітніх програм ⭐
Почніть вступ з SIMPLEX.UA! Заповніть опитування-заявку, щоб ми краще визначити варіанти програм, підготовки та план зарахування до ВНЗ для вас.

Оцініть статтю:

Програму оцінили 11 людей
Рекомендаційний лист ✅ це один з кроків на шляху до успішного вступу в закордонний ВНЗ. Грамотно складений лист допоможе тобі при зарахуванні і виділить серед інших студентів! Вступай разом із SIMPLEX.UA Рекомендаційний лист для вступу до вузів - що це і як написати? | SIMPLEX.UA