Середня освіта в Німеччині, німецькі школи

Безсумнівно, всі батьки хочуть найкращого для своєї дитини. І вибираючи середню освіту в Німеччині – ви вибираєте одні з найкращих шкіл, в які ви можете відправити дитину.

І звичайно ж, школи в Німеччині – ідеальне місце для українського школяра, батьки якого планують його подальший вступ в німецькі університети і блискучу кар'єру в майбутньому.

Школы Германии

Запишіться на консультацію!

Популярні школи Німеччини серед іноземців

Середня освіта в Німеччині для українців!

Чому школа в Німеччині це престижно? Загинайте пальці:

 1. школи світового рівня, що відкривають шлях в іноземні университети. А при певному виборі школи - навіть без вступних іспитів
 2. відносно низька вартість навчання в школах Німеччини
 3. незамінний життєвий досвід і підготовка до вищої освіти в Німеччині у майбутньому
 4. низьке співвідношення учнів і вчителів, а значить увагу буде приділено кожному школяреві
 5. вивчення нової (а може і не однієї) іноземної мови
 6. нові друзі і знайомі з усього світу
 7. можливість вивчати всі предмети англійською мовою
 8. кар'єрні перспективи на світовому ринку праці
 9. доступна вартість життя в Німеччині (становить в середньому 750-900 €, включаючи житло, харчування, транспорт, медичну страховку, телефон / інтернет, навчальні матеріали та дозвілля)
 10. можливість жити і досліджувати одну з найрозвиненіших і цікавих країн світу з її унікальною культурою і багатою історією

Цікавить школа в Німеччині для дитини ?! ⭐

Фахівці SIMPLEX.UA допоможуть вам, проконсультують, організують вступ дитини, отримання візи та виїзд на навчання!

Структура середньої освіти в Німеччині

Середня освіта в Німеччині йде відразу після початкової школи і підрозділяється на перший рівень середньої освіти «Sekundarstufe I (Неповна середня освіта)» і другий - «Sekundarstufe II (Повна загальна середня освіта)».

 • Sekundarstufe I - для учнів від 10 до 15-16 років передбачає навчання в 5-10 класах. Уроки цього рівня носять загальний характер і служать підготовкою до виходу на другий рівень середньої освіти
 • Sekundarstufe II - для учнів від 15-16 до 18 років, після закінчення першого рівня середньої школи в Німеччині, дозволяє отримати атестат для подальшого вступу до вузів. На цьому рівні є предмети з першого рівня, плюс предмети, які підготують до вступу в ВНЗ

Школи Німеччини. Типи

Школи Німеччини розрізняються залежно від отриманих знань в початковій школі, від кваліфікації і здібностей дітей. Фінансовані державою середні школи Німеччини поділяються на:

1. Німецькі школи, що видають спеціалізовану кваліфікацію в одній галузі навчання

Hauptschule (Старша щабель основної школи) передбачає основну загальну освіту, яке необхідно для отримання професійної освіти або кваліфікації для майбутнього вступу до університету. Навчання в такій школі триває з 5-го по 9-10 класи.

Випускник отримує «Hauptschulabschluss (Атестат про закінчення середньої школи)» і може або перейти на наступний рівень (Realschule) або переходить в технікум, а потім вже працює.

Realschule (Реальне училище). Найбільш широке навчання, що веде до отримання професійної освіти або кваліфікації для вступу до університету.

Зазвичай охоплює навчання з 5го по 10й клас, після чого випускник отримує атестат «Realschulabschluss». Ті, хто хоче, і кому дозволяють оцінки, можуть продовжити навчання в гімназії.

Gymnasium (Гімназія). Більш інтенсивне і поглиблене загальне шкільне навчання, яке необхідно для університетів і для майбутньої наукової роботи. Тут навчаються діти з 5го по 12-13 класи. Після гімназії випускник отримує так званий «Allgemeine Hochschulreife (Общая квалификация для здобуття вищої освіти)», також відомий як «Abitur (Атестат про закінчення гімназії).

2. Школи Німеччини з декількома навчальними курсами

«Schularten mit mehreren Bildungsgängen» - пропонують 2-3 різних предмета навчання

3. Професійні школи Німеччини

Дозволяють отримати професію і після закінчення влаштуватися на роботу або ж продовжити навчання в університеті:

Fachoberschule (Технікум). Це 2 роки навчання для власників атестата зрілості «Mittlerer Schulabschluss (Випускник середньої школи)». Випускник отримує «Fachhochschulreife (Кваліфікація для зарахування в технічний коледж)», що дає йому право вступити до університету прикладних наук.

Якщо в цьому навчальному закладі він закінчує 13й клас, то може отримати «Fachgebundene Hochschulreife» або «Abitur».

Berufsoberschule (Професійна середня школа). 2 роки навчання і підготовка до професії. Після закінчення випускник отримує професійну кваліфікацію (або Abitur - при підтвердженні володіння другою іноземною мовою). Існує також курс навчання 3-4 роки, спрямований на отримання подвійної кваліфікації, як професійного, так і вищої освіти.

Berufsfachschule (Професійна школа). Навчання по одній або декількох спеціальностей.

Berufsschule (Професійно-технічне училище). Надають практичні та міждисциплінарні уроки і навички, готують учнів до подальшої професійної навчанні або до роботи по професії.

Berufliches (Професійна гімназія). Передбачає трирічне навчання, після закінчення випускник отримує «Abitur».

Цікавить школа в Німеччині для дитини ?! ⭐

Фахівці SIMPLEX.UA допоможуть вам, проконсультують, організують вступ дитини, отримання візи та виїзд на навчання!

Вимоги для вступу в німецьку школу

Основні документи, необхідні для подачі заяви в середні школи в Німеччині:

 • свідоцтво про народження дитини
 • дійсний закордонний паспорт
 • рекомендаційний лист від учителя вашої школи
 • виписки оцінок за останній рік навчання

Вимоги до вступників будуть також відрізняються в залежності від обраної німецької школи і її внутрішньої політики.

З SIMPLEX.UA - ВСЕ СКЛАДЕТЬСЯ!

✅ Отримайте повний комплекс послуг з підготовки та вступу за кордон! Що саме включено та скільки це коштує, дивіться тут → Вартість послуг

Підведемо підсумки. Крім висококласного навчання, школи в Німеччині - це безцінний досвід, який допоможе стати дитині незалежною, вступити до університетів, досягти успіху на ринку праці, навчитися управляти своїм часом, фінансами і правильно розставляти пріоритети.

Оцініть напрямок:

Програму оцінили 9 людей
Вступайте до найкращих німецькі шкіл ✅ разом з освітньою агенцією SIMPLEX.UA. Дізнайтеся як вступити, які вимоги, які школи є в Німеччині і інші подробиці отримання середньої освіти в Німеччині! Середня освіта в Німеччині, вступ до німецьких шкіл | SIMPLEX.UA
Вся основна інформація у нашому Telegram чат-боті SIMPLEX.UA:
Відкрити telegram
X