Studienkolleg - вас іст дас? або Як школяреві вступити до університету Німеччини

13 січня 2016
Студентська Колегія, в народі звана просто Штудіенколлег (Studienkolleg), відмінний « перевалочний » пункт для всіх іноземців які планують здобути вищу освіту в Німеччині.

Тут можна підготуватися до майбутньої спеціальності — вивчити специфічну термінологію, підвищити рівень німецького і не поспішаючи адаптуватися до нової країни і навчанні.


Кому потрібен Штудієнколлег?

Українські випускники шкіл мають два варіанти вступу до університетів Німеччини.

Перший варіант - закінчити один курс в українському університеті   по тій спеціальності на яку він планує вступати в Німеччині. З сертифікатом німецького, випискою оцінок і атестатом з хорошими балами можна сміливо подавати документи в обраний вами ВНЗ.

Другий варіант для тих, хто готовий відразу після закінчення школи їхати в Німеччину.   Вступити до університету можна буде тільки через Штудіенколлег. Навчання тут триває протягом двох семестрів і вдає із себе щось середнє між школою і університетом.

Заняття в першій половині дня, вибирати предмети не дозволяється, а перевищення лімітів пропусків занять загрожує ганебним відрахуванням. Навчання в Штудіенколлег завершується здачею випускного іспиту Feststellungspr ü fung. Сертифікат про закінчення колега дає вам шанс вступити в будь-який університет Німеччини, але тільки на ті напрямки, які ви вивчали на курсі.

Як обрати Штудієнколлег?

На офіційному сайті studienkollegs.de можна знайти повний перелік Штудіенколлег по землям і курсам. Кожен курс відповідає напрямку, яке ви плануєте вивчати в університеті.

T-Kurs - математичний

Предмети вивчення:

 • німецька мова
 • математика
 • інформатика
 • фізика
 • хімія

Куди вступати: інженерні та технічні спеціальності, а також факультети природничих наук (крім біологічних).

Випускний екзамен: німецька, математика та інформатика, фізика або хімія.

W-Kurs - економічний

Предмети:

 • німецька мова
 • народне господарство
 • інформатика
 • математика

Куди вступати: спеціальності, пов'язані з менеджментом, економікою, управлінням підприємством.

Випускний екзамен: німецька мова, математика, народне господарство або управління виробництвом.

M-Kurs - медичний

Предмети:

 • німецька мова
 • математика
 • біологія
 • хімія
 • фізика

Додатково інформатика, латинська мова, англійська.

Куди вступати: медичний та фармацевтичний факультети.

Випускний екзамен: німецька мова, біологія та/або хімія, фізика або математика.

S/G-Kurs - гуманітарний

Предмети:

 • німецька мова
 • історія

Додатково в залежності від майбутньої спеціальності — іноземну мову, література, соціологія, географія.

Де вчитись: мовні, гуманітарні, соціологічні та мистецтвознавчі факультети.

Випускний екзамен: німецька мова, історія, соціологія/географія/іноземна мова/німецька література (в залежності від курсу).

У деяких колегіях також існують більш вузько-спеціалізовані курси - TI, WW, GD, SW, DÜ, на яких готують майбутніх перекладачів, економістів, дизайнерів.

Багато хто задається питанням —   а як я дізнаюся на який курс мені робити?   Всі дуже просто: ваше завдання вибрати університет і майбутню спеціальність, а курс в Штудіенколлег вам запропонують автоматично.

Як вступити до Штудієнколлег?

Підтвердження знання мови

В першу чергу вам потрібно надати сертифікат знання німецької мови DSH або TestDAF рівня B1. В деякі Штудіенколлег також можна надати довідку про пройдений курсі німецької мови (400-600 годин навчання). Підготуватися до здачі такого іспиту можна як в Україні   http://simplex.in.ua/prep-dsh-testdaf  так і в Німеччині   http://simplex.in.ua/goethe-institut.

Вступний екзамен

Влітку вас чекає вступний іспит Aufnahmepr ü fung, який представляє з себе комплекс тестів з німецької мови. Деякі заклади не обмежуються таким іспитом і перевірять також знання з математики, фізики, біології, хімії.

Вступний тест складається з кількох частин:

 1. Граматична - Тут ви показуєте як добре вмієте відмінювати дієслова, правильно вживаєте артиклі і займенники, будуєте пропозиції і т.і.
 2. С–тест - Близько восьми невеликих текстів, де в деяких словах пропущені букви. Абітурієнту слід вставити відсутні літери, орієнтуючись за змістом пропозиції.
 3. Читання - Після читання невеликого тексту потрібно відповісти на ряд питань.
 4. Сприйняття мови на слух - Абітурієнт прослуховує кілька разів текст і робить помітки. Після цього відповідає в письмовій формі на запитання.
 5. Твір - Пропонується тема для написання твору в районі 150-200 слів. Перевіряється рівень володіння письмовою мовою.

Багато студентів Штудіенколлег радять прорешать якомога більше тестів, які пропонують колеги Німеччини. Ми теж пропонуємо вам перевірити свої знання.

Приклади завдань для вступу до Штудиієнколлег:

 • в Університет Вільної держави Баварії (Universitäten des Freistaates Bayern) - можна скачати тут
 • в Технологічний університет в Карлсруе (Karlsruher Institut für Technologie) - можна скачати тут
 • в Универсітет Гейдельберга (Universität Heidelberg) - можно скачати тут
 • в Универсітет Гете во Франкфурте (Goethe-Universität Frankfurt am Main) - можна скачати тут
 • в Технічний универсітет Берліна (Technische Universität Berlin) - можна скачати тут

Приклади тестів можна знайти і на сторінках інших німецьких ВНЗ.

Вартість та строки

Навчання в Штудіенколлег безкоштовне , але стягуються студентські внески в розмірі від 40 до 150 євро за семестр. В цей семестровий внесок також включений квиток на громадський транспорт і всі студентські привілеї. Додаткові витрати на проживання, харчування та особисті витрати складуть приблизно 550-700 євро на місяць.

Багатьох лякають терміни подачі документів, адже потрібно встигнути надіслати повний пакет документів до 15 липня (для вступу на зимовий семестр), в той час як атестат випускник одержує не раніше 31 травня.

Ми гарантуємо подачу в терміни з нашою компанією і завжди будемо раді допомогти вам з вступом в Штудіенколлег або університет Німеччини.

Оцініть статтю:

Програму оцінили 11 людей
Вступити до університету Німеччини можна після школи - для цього існує Studienkolleg. Здобути вищу освіту в Німеччині вам допоможуть Studienkolleg - Як школяреві вступити до університету Німеччини
Вся основна інформація у нашому Telegram чат-боті SIMPLEX.UA:
Відкрити telegram
X