Як отримати міжнародний сертифікат з англійської мови? (B2 або вище)

20 травня

Англійська мова стала невід'ємною частиною знань сучасної людини. Володіючи нею, ви відкриваєте собі двері до освіти та кар'єрних можливостей у всьому світі. Міжнародні сертифікати з англійської мови, такі як TOEFL, IELTS та Cambridge English, дозволяють підтвердити ваше знання мови офіційно, що вкрай важливо для навчання або роботи за кордоном.

Ми, в агентстві з освіти за кордоном SIMPLEX.UA, вже багато років допомагаємо школярам, студентам та дорослим підготуватися до цих іспитів та успішно їх скласти. У нашій мовній школі - досвідчені викладачі та перевірені методики, які забезпечують високий рівень підготовки.

У цій статті ми розповімо, як вибрати відповідний міжнародний сертифікат, як підготуватися до здачі, як зареєструватися, здати та отримати сертифікат з англійської на B2 або вище, а також у яких випадках і кому він може знадобитися.

Міжнародний сертифікат з англійської мови

Почнемо з того, кому і навіщо потрібні міжнародні сертифікати з англійської мови.

Кому і навіщо потрібний міжнародний сертифікат з англійської мови?

1. Студентам

Для вступу до зарубіжних університетів та коледжів

Майже всі ВНЗ та коледжі за кордоном вимагають від абітурієнтів підтвердження рівня англійської мови. Міжнародні сертифікати є офіційним доказом вашої здатності навчатися англійською мовою. Наявність такого сертифікату дозволяє вам вступати до бажаних університетів.

З SIMPLEX.UA - ВСЕ СКЛАДЕТЬСЯ!

✅ Отримайте повний комплекс послуг з підготовки та вступу за кордон! Що саме включено та скільки це коштує, дивіться тут → Вартість послуг

Для участі у міжнародних програмах обміну

Програми академічного обміну, такі як Erasmus, потребують підтвердження володіння англійською мовою. Сертифікати TOEFL, IELTS та Cambridge English підтверджують, що ви можете успішно справлятися з навчальною програмою англійською мовою.

Для вступу до ВНЗ в Україні

Кандидати на вступ до аспірантури та докторантури можуть використовувати такий сертифікат, щоб не складати вступний іспит з англійської мови. Але лише за умови, що їхні знання згідно з сертифікатом - на рівні B2 або вище.

2. Дорослим

Для роботи в англомовних компаніях

Багато великих компаній, особливо з глобальними офісами, вимагають від претендентів на наявність міжнародного сертифікату з англійської мови. Це підтверджує вашу здатність ефективно спілкуватися та працювати в англомовному середовищі.

Для підвищення кар'єрних можливостей та просування по службі

Наявність міжнародного сертифікату з англійської мови допоможе вам виділитися серед інших кандидатів і може стати вирішальним фактором при прийомі на роботу чи просуванні по службі. Це важлива перевага у світі, де англійська мова є основною мовою бізнесу.

3. Особливості для старшокласників

Підготовка до вступу до зарубіжних шкіл та коледжів

Старшокласники, які планують продовжувати навчання за кордоном, також потребують міжнародних сертифікатів з англійської мови. Багато престижних шкіл і коледжів вимагають підтвердження рівня володіння англійською для вступу.

Підготовка до міжнародних іспитів ще у старших класах допоможе школяреві закласти міцний фундамент для майбутніх навчальних та професійних успіхів.

Таким чином, міжнародні сертифікати з англійської мови необхідні не лише для підтвердження знань, а й для відкриття нових освітніх та кар'єрних можливостей. У наступному розділі ми докладно розглянемо, які саме іспити можна складати, щоб отримати міжнародний сертифікат з англійської мови.

Цікавить середня освіта за кордоном? ⭐

З SIMPLEX.UA у вас все вийде! Обирайте серед найкращих приватних шкіл та звертайтесь на безкоштовну консультацію.

Огляд популярних міжнародних іспитів з англійської мови

Існує декілька іспитів, які дозволяють отримати міжнародний сертифікат з англійської мови. Кожен з них має свої особливості, переваги та сфери застосування. Розглянемо три найбільш популярні та визнані сертифікати: TOEFL, IELTS та Cambridge English.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

TOEFL — це один із найвідоміших іспитів, що оцінює знання англійської мови в академічному середовищі. Іспит проводиться у форматі Internet-based Test (iBT - у тест-центрі або вдома онлайн) і складається з чотирьох частин: читання, аудіювання, говоріння та письма.

Тоєфл часто потрібний для вступу до вузів Північної Америки (США та Канада), а також до інших англомовних країн. Він підходить для тих, хто планує навчання в університетах та коледжах, де англійська є основною мовою викладання.

Вартість Тоєфл складає від 185 USD в Україні, до 200-250 USD в інших країнах світу. Повні результати та електронний сертифікат зазвичай доступні через 6-10 днів після складання.

IELTS (International English Language Testing System)

IELTS — це ще один популярний міжнародний сертифікат, який оцінює рівень володіння англійською мовою. Іспит також складається з чотирьох частин: читання, аудіювання, говоріння та письмо. Він проводиться у двох версіях: Academic (для навчання) та General (для міграції та роботи):

 • Academic: орієнтований на тих, хто хоче вступити до вищих навчальних закладів
 • General: підходить для тих, хто планує міграцію до англомовних країн або працювати за кордоном

Вартість складання Аєлтс варіюється в межах 215-250 USD. Результати стають доступними через 5-13 днів після складання (залежно від формату).

Нагадуємо, що з початку повномасштабної війни в Україні Аєлтс проводиться лише онлайн для бажаючих віком від 18 років. В інших випадках здати його можна лише за кордоном.

Cambridge English Exams

Cambridge English пропонує сертифікати кількох рівнів, включаючи три найвищі:

 • FCE (First Certificate in English): відповідає рівню B2
 • CAE (Certificate in Advanced English): відповідає рівню C1
 • CPE (Certificate of Proficiency in English): відповідає рівню C2

Вартість Cambridge English (FCE, CAE, CPE) варіюється від $150 до $250 в залежності від рівня та країни. Результати зазвичай стають доступними через 1-2 тижні для комп'ютерних тестів і 2-4 тижні після складання паперового варіанту.

Як обрати найкращій сертифікат з англійської мови?

Вибір міжнародного сертифікату з англійської мови — це важливе рішення, яке залежить від ваших цілей, рівня володіння мовою та переваг.

У цьому розділі ми розглянемо, як вибрати відповідний міжнародний іспит саме для вас або вашої дитини, щоб отримати сертифікат стало максимально ефективним і корисним.

Як визначити, який сертифікат потрібний вам чи вашій дитині

Перший крок у виборі іспиту — визначення ваших потреб та цілей. Дайте відповідь на наступні запитання:

 1. Для чого вам потрібний сертифікат? (навчання, робота, міграція).
 2. У якій країні чи регіоні ви плануєте використовувати сертифікат?
 3. Які вимоги навчального закладу чи роботодавця?

Ці питання допоможуть визначити, який сертифікат підійде вам найкраще. Наприклад:

 • Тоєфл часто потрібний для вступу до університетів США та Канади, але також визнається і в університетах Європи.
 • Аєлтс може знадобитися для навчання у Великій Британії, Австралії, Новій Зеландії та інших країнах, але також дуже поширений і може визнаватися в університетах по всьому світу.
 • Cambridge English підходить для різноманітних цілей, але трохи менш популярний.

Поради щодо вибору іспиту в залежності від цілей

Навчання

Якщо ви плануєте вступати до університету або коледж за кордоном, особливо до ВНЗ США, Канади, Великобританії, Ірландії, Нідерландів, Швейцарії та інших країн на англомовні навчальні програми - вибирайте IELTS або TOEFL.

Передусім, зверніться на сайт обраного університету та перегляньте вимоги для вступу для іноземних студентів, там завжди буде вказано які сертифікати підходять і який рівень очікується від студента.

Робота

Для роботи в міжнародних компаніях часто потрібні або IELTS General, або TOEFL.

Cambridge English (наприклад, CAE) підходить для професіоналів, які бажають підтвердити високий рівень володіння мовою.

Міграція

Для імміграції до Австралії, Канади або Нової Зеландії часто вимагають результати IELTS General.

Щоб отримати сертифікат, потрібно знати англійську

Визначте поточний рівень володіння англійською мовою. Це допоможе вибрати іспит, який буде відповідати вашим мовним навичкам.

 • Рівень А1, А2 або В1: зазвичай у цих випадках рекомендується вивчати спільну англійську, доки ви не досягнете рівня В2, оскільки бали в будь-якому з сертифікатів будуть дуже низькі. Розраховуйте по 4-5 місяців підготовки на наступний рівень.
 • Рівень B2 (Upper-Intermediate): Якщо ваш поточний рівень B2, то ви вже можете готуватися до вибраного іспиту. Після підготовки у 4-5 місяців можна розраховувати на успішне складання FCE, або АЄЛТС на 6.0-6.5 балів, або ТОЄФЛ на 70-90 балів.
 • Рівень C1 (Advanced): При такому поточному рівні можна орієнтуватися на успішну здачу CAE або на отримання 7.0-8.0 балів у АЄЛТС, або 90-110 балів за ТОЄФЛ.
 • Рівень C2 (Proficient): у цьому випадку ви можете розраховувати на 8.0-9.0 балів за АЄЛТС, 110-120 балів за ТОЄФЛ або можете скласти кембриджський CPE.

Вибір сертифікату також залежить від вашої здатності підготуватися до його формату. Наприклад, якщо ви краще сприймаєте інформацію на слух і віддаєте перевагу розмовній практикі, IELTS або Cambridge Exams можуть вам більше підійти. Якщо ви більш комфортно почуваєтеся з комп'ютерним тестуванням, TOEFL може бути кращим вибором.

Знаючи свої цілі та рівень володіння англійською мовою, ви зможете зробити усвідомлений вибір та максимізувати свої шанси на успіх.

Підготовка до складання міжнародного іспиту

Підготовка до міжнародного іспиту з англійської мови — ключовий етап на шляху успішного отримання сертифіката. Це вимагає часу, зусиль та правильно організованого навчального процесу. У цьому розділі ми розповімо, як скласти план підготовки, які ресурси використовувати та як курси від SIMPLEX.UA допоможуть у досягненні цієї мети.

Самостійне складання плану підготовки

 1. Оцініть ваш початковий рівень
  1. Пройдіть тестування англійською для перевірки рівня або використовуйте онлайн-ресурси для визначення вашого поточного рівня володіння англійською мовою.
 2. Визначте терміни складання іспиту
  1. Встановіть реальну дату, коли ви готові складати іспит, і працюйте назад від цієї дати, щоб створити графік підготовки. (Пам'ятайте, що кожен рівень, починаючи з А1 і до С2, за статистикою вивчається в середньому від 4 до 6 місяців)
 3. Підготуйте навчальний план
  1. Поділіть план на етапи: повторення граматики, збільшення словникового запасу, практика всіх чотирьох навичок (читання, аудіювання, говоріння та письмо).
 4. Встановіть проміжні цілі
  1. Визначте, що ви повинні досягти кожного тижня або місяця. Це дозволить залишатися на правильному шляху та мотивованим.

Наші курси підготовки до IELTS та підготовки до TOEFL вже включають пробне тестування та складання вашого плану підготовки!

Самостійна підготовка

1. Рекомендована література та онлайн-ресурси

 • ТОЄФЛ: "The Official Guide to the TOEFL Test", "Kaplan TOEFL iBT Prep", онлайн-платформи, такі як Magoosh та ETS.
 • АЄЛТС: "The Official Cambridge Guide to IELTS", "Barron's IELTS Superpack", онлайн-ресурси, як IELTS Liz та E2Language.
 • Cambridge English: "Ready for FCE/CAE/CPE" (від Macmillan), онлайн-курси на сайті Cambridge English.

2. Практика всіх чотирьох навичок

 • Читання: Читайте академічні та новинні статті
 • Аудіювання: Слухайте подкасти, новини, фільми без субтитрів
 • Розмова: Практикуйтеся з друзями, знайомими або наставниками
 • Лист: Пишіть есе, звіти та листи, попросіть перевірити їх професіоналів

3. Мок-тести та симуляції іспитів

Регулярно проходьте пробні тести, щоб звикнути до формату та управління часом. Це сильно збільшує підсумкові бали під час проходження іспиту.

Курси підготовки від SIMPLEX.UA

Центр підготовки до міжнародних іспитів SIMPLEX.UA пропонує спеціалізовані курси англійської мови та підготовки до TOEFL, IELTS та Cambridge, розроблені експертами академічної англійської мови.

Переваги наших курсів:

 1. Індивідуальний підхід: Наші викладачі розробляють навчальні програми з урахуванням знань та цілей кожного студента.
 2. Досвідчені викладачі: Всі викладачі є сертифікованими фахівцями з викладання англійської мови і мають багатий досвід підготовки студентів до міжнародних тестувань.
 3. Ефективні методики: Ми використовуємо перевірені часом та результатами методики навчання, включаючи приклади з реальних тестів та інтерактивні завдання.

Періодичність занять та терміни підготовки

 • Курс підготовки у нас можна розпочинати практично у будь-яку пору року (за наявності місць у групах або часу у викладачів), заняття проходять регулярно, у зручний для студентів час.
 • Залежно від вашого початкового рівня підготовки курси можуть займати від 1 семестру (4,5 місяця) до декількох років.

Оптимальна підготовка включає поєднання самостійного вивчення та занять із професійними викладачами. Це забезпечує детальне розуміння формату іспиту та впевненість у своїх силах.

Реєстрація на іспит та його складання

Коли ви будете готові до складання міжнародного іспиту з англійської мови, важливо дізнатися, як правильно зареєструватися та підготуватися до дня іспиту. У цій частині ми розглянемо основні кроки з реєстрації, а також дамо кілька корисних порад для успішного складання.

Процес реєстрації на іспит

 1. Вибір дати та центру
  1. Знайдіть найближчий тест-центр і ознайомтеся з доступними датами складання іспиту на офіційних сайтах
  2. TOEFL - https://www.ets.org/toefl
  3. IELTS - https://www.ielts.org
  4. Cambridge English Exams - https://www.cambridgeenglish.org/
 2. Реєстрація онлайн
  1. Зареєструйтесь на обране тестування, створивши особистий кабінет на офіційному сайті екзаменаційної організації.
  2. Заповніть реєстраційну форму, вказавши необхідні особисті дані.
 3. Оплата іспиту
  1. Сплатіть тест через доступні способи оплати.
  2. Переконайтеся, що ви маєте підтвердження оплати.
 4. Отримання підтвердження реєстрації
  1. Після успішної реєстрації та оплати ви отримаєте підтвердження на свою електронну пошту та в особистому кабінеті. Там будуть вказані деталі про час, місце та правила.

Поради та підготовка до дня іспиту

 • Зберіть усі необхідні документи: Паспорт або посвідчення особи, підтвердження реєстрації.
 • Дотримуйтесь правил тест-центру: Ознайомтеся з правилами проведення іспиту, щоб уникнути непорозумінь.
 • Прийдіть вчасно: Приходьте в тест-центр заздалегідь, щоб встигнути пройти реєстрацію та психологічно підготуватися.
 • Заспокойтесь та зосередьтеся: Постарайтеся зберегти спокій та впевненість у собі, дотримуйтесь стратегій, які ви відпрацювали на підготовчих курсах.

Отримання результатів та сертифіката

Результати іспиту стають доступними через кілька днів після складання. Ви отримаєте сповіщення на вашу електронну пошту, коли результати будуть готові.

 • ТОЄФЛ: Результати доступні через 5-10 днів.
 • АЄЛТС: Результати оголошуються через 4-12 днів.
 • Кембриджські: Результати стають відомими через 1-4 тижні.

Отримання сертифіката

Ваш сертифікат можна отримати в електронному вигляді через ваш особистий кабінет на сайті екзаменаційної організації. У деяких випадках можливе отримання сертифіката у друкованому вигляді поштою.

Всі ці кроки допоможуть вам впевнено пройти процес реєстрації, скласти тест та отримати міжнародний сертифікат з англійської мови, який відкриє для вас безліч нових можливостей.

Важливі моменти та поради

Чому важливо підготуватися до іспиту?

Міжнародний сертифікат з англійської мови свідчить про ваш реальний рівень володіння мовою. Його можна отримати лише підготувавшись та успішно склавши тест.

Покупка або шахрайство в отриманні сертифіката неможливі і можуть призвести до серйозних наслідків, включаючи скасування вашої реєстрації та заборону на складання іспиту в майбутньому.

Міфи про покупку міжнародних сертифікатів з англійської

На жаль, є міфи про те, що сертифікат можна купити. Це неправда.

Міжнародні сертифікати видають лише кілька перевірених та акредитованих організацій у світі, наприклад, IELTS видає британська British Council, а TOEFL - американська неприбуткова організація ETS.

Міжнародні екзаменаційні організації суворо стежать за дотриманням правил та стандартів у тест-центрах та на онлайн-платформах. Пам'ятайте, що тільки чесна та старанна підготовка приведе вас до заслуженого результату.

Поради від тих, хто вже склав іспити:

 • Плануйте підготовку заздалегідь: Починайте готуватися за кілька місяців до складання. Розділіть час, щоб вивчити всі частини.
 • Практикуйтеся регулярно: Постійна практика покращує ваші навички та усуває слабкі місця.
 • Використовуйте офіційні матеріали: Пробні тести та навчальні матеріали від екзаменаційних організацій допоможуть вам звикнути до формату.
 • Не бійтеся помилок: Навчайтеся на своїх помилках і прогресуйте. Постійний зворотний зв'язок від викладачів є дуже важливим.

Підготовка до міжнародних іспитів з англійської мови — це серйозний, але досяжний шлях. Головне, бути дисциплінованим, цілеспрямованим та чесним. Центр підготовки SIMPLEX.UA готовий підтримати вас на кожному кроці цього шляху.

Часті питання про те, як отримати міжнародний сертифікат з англійської мови на B2?

✅ Які вимоги до рівня англійської для складання іспиту на B2?

Для успішної здачі TOEFL або IELTS на рівні B2 (Intermediate) вам знадобиться високий рівень володіння англійською мовою, здатність вільно висловлюватись та сприймати мову, писати академічні тексти.

✅ Яка вартість складання міжнародних іспитів?

Орієнтовна вартість сертифікатів варіюється: TOEFL - близько $180-$250, IELTS - $215-$250, Cambridge Exams - $150-$250 в залежності від обраного рівня та країни здачі.

✅ Скільки часу потрібно, щоб підготуватися та отримати сертифікат з англійської мови?

Терміни підготовки залежать від вашого початкового рівня та інтенсивності занять. У середньому студенти рівня B2 можуть підготуватися за 3-6 місяців активних занять, у той час як студентам початкового рівня може знадобитися 1-2 роки.

Оцініть статтю:

Програму оцінили 8 людей
Дізнайтеся, як отримати міжнародний сертифікат з англійської мови B2 або вище. Детальний гід з вибору іспиту (TOEFL, IELTS, Cambridge), підготовки, реєстрації та складання. Курси підготовки від SIMPLEX.UA – ваша впевненість у успішному складання іспиту. Як отримати міжнародний сертифікат з англійської мови: вибір, підготовка та реєстрація | SIMPLEX.UA
Вся основна інформація у нашому Telegram чат-боті SIMPLEX.UA:
Відкрити telegram
X