Відгук - навчання в Польщі - Ягеллонський університет

Олена К
Олена К

Рішення вступити в Ягеллонський університет прийшло після вивчення рейтингу польських ВНЗ. Мене цікавило два напрямки - ЗМІ і сценарістіка. У першому випадку Ягеллонка вигідно вирізнялася на тлі

Адже рейтинг ВНЗ - це, в числі іншого, і затребуваність диплома у потенційного роботодавця. Сценарістіку коштувало, судячи з відгуків, вивчати в Лодзі.

Заковика в обох випадках була « за малим » - я зовсім не знала польської мови.

І в уподобані мною ВНЗ без знання польської не нижче рівня В2 просто не брали. А мої знайомі наче змовилися: почали переконувати мене, що можна вчинити без володіння польською мовою. Мовляв, наші мови відносяться до слов'янської групи, тому вивчити польську за пару тижнів в середовищі носіїв для мене не важко. Побічно це підтверджували і реклами навчальних закладів в інтернеті, що рекламують вступ без мовного іспиту.

Мовні курси

На щастя, я прислухалася до поради батьків – і вирішила пожертвувати роком, але податися саме на мовні курси до Польщі, при ВНЗ.

Те, що я мала рацію, підтвердили перші дні навчання. По-перше, в Центрі польської мови і культури при Ягеллонському університеті навчальний процес організований дуже серйозно. Повноцінні заняття, п'ять разів на тиждень, плюс спецкурси для підготовки на обрані спеціальності – розслаблятися було ніколи.

А вечорами чекали гори домашніх завдань. Раз в пару місяців – тести. Раз на семестр – зріз знань, за результатами якого або переходиш на рівень вище, або залишаєшся доучуватися.

Дивно, що в такому графіку знаходилося час для спілкування, екскурсій, прогулянок по Кракову. Але школа дуже відповідально підходила і до дозвілля студентів. Інтеграційні вечора, дискотеки, етнографічні секції – все це Центр організовував, причому зусиллями і самих студентів.

Вступ до польського університет

Ми незчулися, як прийшла весна. При вступі нас чекав головний бонус – випускників Центру Ягеллонський університет приймав на рівні В1, навіть до отримання сертифіката. Звичайно, це не було гарантією вступу, але впевненості додавало.

А важливість вивчення польського саме в Польщі я оцінила, коли почалося навчання. Писати лекції, готувати презентації, складати іспити – все по-польськи. Тепер мені шкода кожного недовченого в мовній школі уроку. І я рада, що вчила мову в Польщі: хлопцям, які привезли сертифікати В2 з України, було важче, ніж нам, з « польським » В 1. Бути в мовному середовищі – велика справа.

Всім рекомендую перед вступом в польські універсітети вивчати польську саме в Польщі!

З повагою, Олена