ЧаВо по Work and Travel от посольства США 2013

09 января 2013

Чи буде список місцевих агенцій, які займаються програмою літнього студентського обміну (SWT) доступним громадськості?
Так, цей список розміщений на нашому веб-сайті. Він також знаходиться тут - agency_list_2013.pdf

 Хто може братии участь у програмі SWT?
Апліканти повинні бути справжніми студентами, які, на момент участі у програмі, зараховані та повноцінно навчаються в акредитованих вищих навчальних закладах, що розташовані поза межами Сполучених Штатів.

Чи можуть громадяни третіх країн звертатися по візи типу J-1 у Києві та брати участь у програмі SWT?
Так, якщо вони перебувають (живуть та навчаються) в Україні.

Чи можуть студенти-аспіранти брати участь у програмі?
Ні, такі студенти не можуть брати участі у програмі.

Чи можуть студенти першого курсу навчання брати участи у програмі SWT?
Так, можуть. Учасники повинні закінчити хоча б один семестр навчання (або його еквівалент: чверть або триместр) для того, щоб мати змогу брати участь у програмі.

Чи можуть студенти останнього курсу навчання брати участь у програмі?
Студенти останнього року навчання, у яких дата випуску припадає на час їхньої участі у програмі SWT, також можуть брати участь у програмі за умови, що на момент звернення про участь у програмі вони ще є студентами стаціонару.

Чи можуть студенти медичних навчальних закладів, які, як правило, трохи старші, ніж інші учасники, брати участь у програмі SWT?
Так, можуть, якщо вони є студентами денної форми. Для участі в програмі SWT вікових обмежень не існує.

Чи потрібно запити до кол-центру надсилати у певній шаблонній формі? 
Ні, кожен аплікант повинен призначити візову співбесіду через веб-сайт http://www.ustraveldocs.com, користуючись інструкціями призначення співбесід для учасників Summer Work Travel, які будуть розміщені на сайті з січня 2013 року.

Чи буде при призначенні співбесід існувати обмеження щодо максимальної або мінімальної кількості учасників SWT від однієї агенції?
Ні, жодних обмежень не буде. Консульський відділ намагатиметься задовольнити всі запити на призначення співбесід. Однак у квітні та травні отримати потрібну дату співбесіди може бути проблематично.

Чи можуть аплікати використовувати квитанції про сплату консульського збору (MRV), якими вони не скористалися минулого року?
Так. Квитанції про сплату консульського збору можуть використовуватися протягом одного року від дати сплати збору. Якщо Ви хочете призначити візову співбесіду, використовуючи квитанцію про сплату, яку Ви отримали менш, ніж рік тому, просимо повідомити кол-центр за телефоном +380 44 383 8066.

Яку роботу не можна виконувати згідно положень програми SWT?
Наступні види робіт, це лише деякі з тих, що є забороненими:

  • Будь-яка робота у сфері розважальної індустрії для дорослих;
  • Робота, яка передбачає отримання великої кількості комісійних.
  • Робота розповсюджувача, яка вимагає від особи закупки товарів, з метою їх подальшого перепродажу;
  • Хатня робота в приватних будинках (напр., догляд за дитиною, за літніми людьми, садівництво, робота шофером);
  • Робота «велорікшею»;
  • Водії авто або суден, які перевозять пасажирів як наймані транспортні засоби, і для керування якими потрібно мати водійські права або ліцензію;
  • Будь-яка робота у клініці, яка включає контакт з пацієнтами; або
  • Будь-який вид робіт, який може зашкодити репутації Програми обміну.

Перегляньте сторінку http://j1visa.state.gov/programs/summer-work-travel , де розміщено повний список робіт, які заборонено виконувати в ході участі у програмі.

Що робити у ситуації, коли студент знайшов роботу, але спонсор відмовляється її схвалювати?
Усі посади та робочі місця повинні бути схваленими спонсорською організацією США. Особа не може приїхати до США і брати участь у програмі SWT, якщо її посада/робота не були схвалені американським спонсором.

Як призначають візові співбесіди особи, які працюватимуть вожатими в літніх таборах ‘Camp Counselor’?
Усі вони можуть призначати візові співбесіди як аплікати на візи J-1, якщо у пункті 4 на формі DS-2019 їх категорія зазначена як ‘Camp Counselor’.

Чи можуть студенти, яким було відмовлено у візі, ще раз звертатися по візу J-1?
Так, ми хочемо забезпечити рівні шанси на призначення співбесіди та звернення по візу усім учасникам програми SWT. Однак на даний тип візових співбесід існує значний попит, тому Вам може бути непросто призначити ще одну співбесіду. Якщо Ви хочете повторно звернутися по візу, Вам потрібно знову сплатити 
консульський збір.

Що робити, якщо форма I-94 залишилась у паспорті?
Якщо аплікат повертається додому і форма I-94 все ще знаходиться у його паспорті, для того, щоб дізнатися, як підтвердити своєчасний від’їзд зі США, просимо переглянути інструкції, які розміщені на веб-сайті Посольства США http://ukraine.usembassy.gov/niv-exit.html або на веб-сайті митно-прикордонної служби США https://help.cbp.gov.

Чи може особа звертатися по візу J-1 для участі у програмі SWT, якщо вона раніше брала участь у диверсифікаційній візовій лотереї (лотерея грін-кард)?
Ми розглядаємо справу кожного апліката в індивідуальному порядку, беручи за основу його/її зв’язки з Україною. Хоча участь у ДВ-лотереї не дискваліфікує особу на отримання одного із типів віз для програм обміну чи будь-якого іншого типу візи, вона, однак, вказує на бажання особи іммігрувати до США. Цей 
фактор береться до уваги при визначенні міцності зв’язків особи з Україною. Для того, щоб мати змогу отримати більшість категорій неімміграційних віз США, особа повинні продемонструвати міцні зв’язки із країною проживання поза межами США.

Чи потрібно зазначати у формі DS-160 повну інформацію про батьків?
Так. Кожен аплікант повинен зазначати повну інформацію про його/її батьків. Цю інформацію потрібно зазначати навіть коли батьки розлучені або померли.

Чи правильно не відповідати на питання, якщо у вас є родичі, які мешкають у США?
Посольство США перевіряє всю інформацію про учасників програми SWT. Просимо бути чесними та відкритими, надаючи інформацію. Будь-яка неправильна інформація може спричинити винесення негативного рішення по Вашій справі і Вам доведеться знову звертатися з проханням призначити нову візову 
співбесіду.

Що робити, якщо при заповненні форми DS-160 допущено помилку?
Виправлення кожної помилки може зайняти багато часу. Ми хочемо попросити Вас ретельно перевіряти усю інформацію у формі DS-160 перед тим, як її подати. Якщо Ви знайдете помилку після подачі форми DS-160, Ви не зможете її виправити. Візова анкета, яка містить помилку, буде оброблена у такому вигляді і це може спричинити значні ускладнення у процесі для самого апліканта. Просимо ретельно перевірити точність інформації перед подачею анкети в електронному вигляді. Якщо інформація на Ваших документах відрізняється, ВАША ЗАЯВА НА ОТРИМАННЯ ВІЗИ БУДЕ ВІДХИЛЕНА І ВАМ ДОВЕДЕТЬСЯ ЗНОВУ ПРИЗНАЧАТИ ВІЗОВУ СПІВБЕСІДУ. Якщо Ви знайдете помилку до проходження співбесіди, просимо повторно призначити дату співбесіди і виправити помилку в анкеті.

Яку дату потрібно зазначати як дату завершення навчання для студента бакалаврату, який планує далі продовжувати навчання?
Такі студенти повинні зазначити дату завершення навчання по програмі бакалавра, як дату їх випуску з навчального закладу, навіть якщо вони планують продовжувати навчання.

Якщо кожен учасник повинен повернутися до України до 1 вересня 2013 року, цілком можливо, що не буде достатньо повітряних рейсів, щоб усі учасники змогли залишити територію США вчасно. Чи можуть учасники програми повертатися пізніше? 
Ні, вони не можуть прибути в Україну пізніше, ніж 1 вересня 2013 року. Згідно положень програми, усі учасники SWT повинні повернутися до країн свого постійного проживання до початку занять у їх університетах та коледжах. Це означає, що вони повинні прибути в Україну у будь-яку дату до 1 вересня 2013 
року. (початок занять).

Чому датою закінчення програми для українських студентів цього року є 31 серпня 2013 року?
Положення програми вимагають, щоб усі учасники програми SWT повернулись до країн свого постійного проживання до першого дня занять. У 2013 році навчальний рік починається 1 вересня 2013 року. Для того, щоб українські студенти повернулися додому вчасно, їх останнім днем перебування у США повинно бути 31 серпня 2013 року (або раніше).